Ingen forlænget sæson

Skrevet d. 21. marts 2021

Vi må se i øjnene, at det ikke kan lade sig gøre at forlænge sæsonen, som vi ellers gerne ville, fordi der ikke er åbnet for indendørs idræt endnu, og at vi venter på vaccinationen før det for nogle føles trygt at samles igen.

Vi lukker derfor sæsonen pr. 1.4.2021, og tilbyder sommergymnastik på følgende hold: Cross Dance og Zumba Gold mod betaling pr. gang.

Det har været en svær sæson, vi nu lukker, i lyset af coronaens begrænsninger, og ser frem til den kommende sæson, der starter mandag den 6. september. Vi holder Indmeldelsesdag lørdag den 4. september i Blistrup Hallen, hvor der bliver en rabat på kontingentet til vor medlemmer og uddeling af årsmærker.

Så vi håber at se jer igen til den nye sæson i september 2021.

På godt på jer selv.

Hilsen

Bestyrelsen i Blistrup Gymnastik